تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس

تعمیر یخچال در مشهد|سرویس یخچال در منزل

تعمیریخچال در مشهد توسط کارشناسان حرفه ای تکنیک سرویس، در سریع ترین زمان، با متناسب ترین هزینه انجام می شود.با وجود مراقبت های زیادی که از یخچال می کنید اما گاهی ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشد.از آن جا که یخچال یکی از مهم ترین اجزای آشپرخانه است، زمانی که به تعمیر نیاز داشته باشد باید هرچه سریع تر این کار را انجام دهید، تا از بروز مشکلات اساسی و صرف هزینه های هنگفت جلوگیری کنید. 

اگر به دنبال نمایندگی یخچال پارس در مشهد، نمایندگی یخچال هیمالیا در مشهد و یا دیگر برندهای یخچال هستید ما شما را راهنمایی می کنیم.

برای این که بتوانیدسریعا نواقص یخچال خود را دریابید، نیاز است با رایج ترین مشکلات و خرابی های یخچال آشنا شوید.در ادامه به سوالاتی هچون:

 • بهترین مرکز تعمیرات تخصصی یخچال در مشهد کدام است؟
 • چه زمانی برای تعمیر یخچال در مشهد اقدام کنیم؟
 • بهترین متخصصین تعمیر یخچال در مشهد کدام اند؟
 • چگونه نزدیک ترین تعمیرکار یخچال در مشهد را پیدا کنیم؟

برترین نمایندگی تعمیر یخچال در مشهد کدام است؟

تعمیریخچال نیازمند داشتن تخصص و مهارت کافی است و نمی توان آن را به هرکسی سپرد. باید کارشناس متخصصی که با تکنیک های حرفه ای روز دنیا آشنا است و برای این کار آموزش دیده است را بیابید. اما عجله نکنید، به هرکسی نمی توان اعتماد کرد. 

تکتیک سرویس، برترین نمایندگی تعمیرات تخصصی یخچال در مشهد، کادری از حرفه ای ترین متخصصی تعمیر انواع برندهای ماشین لباسشویی را آموزش می دهد.فقط کافی است زمانی که یخچال شما به تعمیرات نیاز پیدا کرد با ما تماس بگیرید. زیرا تخصصی ترین مرکز تعمیرات یخچال در منزل مشهد دارای مزایای زیر است:

 • سرعت بالای خدمات 
 • برخورداری از کارشناسان حرفه ای
 • تعمیر لباسشویی در مشهد 24 ساعته
 • کیفیت بالای خدمات با متناسب ترین قیمت 
 • نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی
 • نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ 
 • نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی بوش

و دیگر برندهای ماشین لباسشویی است. تمام تلاش ما این است که خدمات خود را به بهترین نحو عرضه کنیم.

چه زمانی برای تعمیر یخچال در مشهد اقدام کنیم؟

ممکن است با مشکلات و خرابی های یخچال آشنا نباشید و نتوانید به سرعت برای رفع آن اقدام کنید. در ادامه برخی از رایج ترین مسکلات ماشین لباسشویی را برایتان ذکر کرده ایم. با مشاهده ی هر یک از این نواقص با کارشناسان تکنیک سرویس، حرفه ای ترین نمایندگی تعمیرات یخچال در مشهد تماس برقرار کنید:

 1. داغ شدن موتوریخچال 
 2. به وجود آمدن خطای hrs در یخچال
 3. خروج صدای غیرطبیعی از یخچال 
 4. ازکار افتادگی کمپرسور یخچال 
 5. خرابی واشر درب یخچال 
 6. کاهش سرما

بهترین متخصصین تعمیر یخچال در مشهد کدام اند؟

بهترین سرویسکارتعمیریخچال در مشهد کیست؟گروهی از حرفه ای ترین متخصصین در نمایندگی تعمیریخچال در مشهد حضور دارند.خدمات تکنیک سرویس به گونه ای است که آسایش، و رضایت مشتریان برای ما اولویت دارد. به همین جت می توانید به تخصصی ترین نمایندگی تعمیرات یخچال در مشهد اعتماد کنید.  

چگونه نزدیک ترین تعمیرکار یخچال در مشهد را پیدا کنیم؟

فرقی نمی کند یخچال شما چه برندی دارد و یا مشکل آن چیست، ما با توجه به منطقه ی سکونت شما نزدیک ترین کارشناس را برای تعمیر یخچال در مشهد به شما معرفی می کنیم. 

کارشناسان ما در تمامی مناطق مشهد حضور دارند، و در سریع ترین زمان پس از تماس آماده ی خدمت رسانی به شما می شوند.بنابراین برای یافتن بهترین و نزدیک ترین کارشناس فقط کافی است با تخصصی ترین نمایندگی تعمیر یخچال درمشهد تماس برقرار کنید.

یخچال چیست و چه کاربردی دارد؟

یخچال در حقیقت یک دستگاه برای سرد کردن مواد است، که از بهترین عایق های حرارتی تشکیل شده است تا هوای گرم، از خارج به داخل این دستگاه نفوذ پیدا نکند.

همانطور که می دانید، بسیاری از مواد مصرفی که امروزه در دسترس مردم است، خراب می شوند. برای مثال مواد غذایی، داروها و سایر موادهایی از این قبیل هستند، امکان فاسد شدن دارند. بنابراین، برای اینکه از این امر جلوگیری کنید تا مواد مورد نظر شما فاسد نشوند، می توانید از یخچال ها کمک بگیرید.

دمای هوا در داخل یخچال ها بسیار پایین است، و همین سرد بودن هوا؛ باعث می شود مواد غذایی و سایر موادها، دیرتر فاسد شوند. از این رو می توان گفت که یخچال ها، یکی از اساسی ترین نیازهای هر منزل است. از طرفی، یخچال های جدید به دلیل الکترونیکی بودن، ممکن است گاهی اوقات دچار مشکل شوند. بنابراین، در صورت نیاز به تعمیرکار سیار یخچال در مشهد می توانید با کارشناسان ما در گروه تکنیک سرویس تماس حاصل فرمایید.

تاریخچه یخچال

بهتر است بدانید که "ابن سینا" دانشمند بزرگ و نامدار ایرانی در قرن 11 میلادی، توانست منبرد را اختراع کند. این اختراع به نوعی استارت یخچال نامیده می شود. وی توانست با منبرد، گام بزرگ و تاثیر گذاری در فرآیند تقطیر ایجاد کند، بنابراین پایه ساخت یخچال، همین اختراع ابن سینا بوده است.

 

تعمیرات یخچال

 

اولین یخچال جهان در سال 1748 میلادی، توسط شخصی به نام "ویلیام کولین" در دانشگاه گلاسکو ساخته شد. این یخچال، طراحی و ساز و کاری بسیاری ساده داشت که سبب شد، دانشمندان دیگری برای ساخت یخچال وارد عمل شوند. پس از گذشت چندین سال و مشاهده نتایج مثبت در این یخچال ها؛ به وسیله آزمایش های مختلف، دانشمندی آمریکایی به نام "الیور ایوانس" توانست یخچالی تولید کند که نسبت به مدل های قبلی، بسیار پیشرفته تر بود. به همین دلیل "الیور ایوانس" را پدر یخچال فشرده می نامند.

با این حال، همچنان یخچالی که بتواند به صورت صحیح، فرآیند کلی را انجام دهد، تولید نشده بود که در نهایت، دانشمند آمریکایی دیگری به نام "ژاکوب برکینز" با ایجاد تغییراتی در طرح های اولیه که دانشمندان قبلی داده بودند، توانست نخستین یخچال جهان را تولید کند. پس از آن، یخچال های جدیدتری برای رفاه حال مردم تولید شد و این تولیدات، با پیشرفت تکنولوژی، روند تکاملی تری به خود گرفت.

اجزا و قطعات تشکیل دهنده یخچال

اکنون که تاریخچه یخچال را متوجه شدید، وقت آن است که با اجزای تشکیل دهنده یخچال های امروزی هم آشنا شوید. اگر بخواهیم اصلی ترین قطعات یخچال های امروزی نام ببریم، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ترموستات
 • کندانسور
 • اوپراتور
 • گاز یخچال
 • کمپرسور

دقت داشته باشید که موارد ذکر شده، همگی از مهم ترین و حیاتی ترین قطعات یک یخچال هستند که اگر هر کدام از آن ها نباشد یا در آن مشکلی بوجود آید، یخچال کار نمی کند.

ترموستات یخچال

رله دما یا همان ترموستات، در حقیقت یک کنترل کننده دمای خودکار است که باید دمای داخلی یخچال را ثابت نگه دارد. کلیه یخچال فریزرها، می توانند دما را تنظیم کنند. بعد از تنظیم، سیستم خنک کننده باید طوری رفتار کند که همیشه دمای داخلی یخچال، در مقدار مشخص شده، ثابت بماند و تغییر نکند. در این مرحله رله وارد عمل می شود و به کمپرسور فرمان می دهد تا کار کند. پس از اینکه کمپرسور شروع به فعالیت کرد، دمای داخلی یخچال به حدی می رسد که مشخص شده است. سپس رله دوباره به کمپرسور دستور خاموش شدن می دهد. دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده، روش و ساختار کلی ترموستات یا همان سیستم خنک کننده یخچال بود.

 

تعمیرات یخچال

 

کندانسور یخچال

کندانسور در یخچال فریزرها یا هر وسیله برقی ای که کندانسور دارد، باعث چگالیدن گاز مبرد می شود. همچنین می تواند کنداکس را با خنک کردن گاز مبرد انجام دهد. گاز مبرد، با فشار و دمای بسیار زیاد، از لوله رفت کمپرسور وارد کندانسور می شود، که در این مرحله، معروف به گاز داغ است. پس از آن به مرور زمان، توسط کندانسور، حرارت خود را به محیط منتقل می کند و قبل از اینکه به درایر (فیلتر خشک کننده) و لوله مویی وارد شود، تبدیل به مایع خواهد شد.

اوپراتور یخچال

اوپراتور، یکی از قطعاتی است که برای سرما سازی در یخچال مورد استفاده قرار می گیرد. هر زمانی که متوجه شدید یخچال سرمای کافی را ندارد یا خنک نمی کند، بدون شک این موضوع بی ارتباط با اوپراتور نیست. پس اگر اوپراتور یخچال شما با مشکل مواجه شد و شما قصد تعمیر یخچال در مشهد را دارید، همین الان با کارشناسان ما در گروه تکنیک سرویس تماس حاصل فرمایید.

کمپرسور یخچال

کمپرسور یا همان موتور، یکی از مهم ترین قطعات در هر یخچالی است، چرا که به جرعت می توان از آن به عنوان قلب یخچال یاد کرد. کمپرسور در واقع موتوری است که گاز تبریدی را اطراف سیستم می گرداند و باعث می شود سرما به وجود آید. معمولا افراد کمپرسور را به عنوان یک بطری سیاه در پشت یخچال مشاهده می کنند که تعدادی لوله و سیم از آن خارج شده است. اما با توجه به توضیحات ارائه شده، مسلما کمپرسور، فراتر از این چند لوله و سیم است.

گاز یخچال

به طور کلی، گاز یخچال سیالی است که فرآیند خنک سازی در یخچال های معمولی، صنعتی و فریزر را بر عهده دارد. این گاز می تواند از ترکیب چند گاز شیمیایی یا یک گاز تولید شود. تمامی یخچال ها به وسیله یک سیکل تبریدی (فرآیند فشرده سازی بخار) عمل خنک سازی را انجام می دهند.

فیلتر یا درایر

با توجه به اینکه احتمال دارد بعد از اینکه گاز از کندانسور عبور کرد، جرم‌های داخل آن را با خود حمل کند یا گاز دارای رطوبت شود، لازم است قبل از اینکه سرماسازی انجام شود، گاز کاملا تمیز و خشک شود. در اینجا نقش فیلتر یا درایر مشخص می‌شود و گاز را از داخل خود عبور می‌دهد. این فیلتر دو لوله ارتباطی دارد که یکی از آن‌ها سطح مقطع بزرگتری دارد. همچنین محل اتصال آن به محل خروجی کندانسورر متصل است. دومین لوله به نسبت لوله اول، سطح مقطعی بسیار کمتری دارد. این موضوع بدین دلیل است که گاز بعد از اینکه از درایر عبور کرد، تحت فشار زیادی قرار بگیرد.

رله استارت یا رله راه‌انداز موتور

آسنکرونی که در مجموعه کمپرسور استفاده شده است، مدل آسنکرون‌هایی است که فقط در لحظه استارت، سیم‌پیچ در مدار است و پس از آن، از مدار خارج خواهد شد. این خروج سیم‌پیچ به کمک کلید گریز از مرکز انجام می‌شود. در موتور یخچال، سیم‌پیچ اصلی از راه رله استارت که بیرون از کمپرسور می‌باشد، تغذیه می‌شود.

کلام آخر

در نهایت توصیه می کنیم هیچوقت غذای گرم یا داغ را داخل یخچال نگذارید، زیرا یخچال باید گرمای محیط داخلی خود را بگیرد و آن را به بیرون انتقال دهد. بنابراین اگر شما مواد گرم یا داغ را در یخچال قرار دهید، باعث افزایش فشار روی کمپرسور خواهید شد. همچنین هرگز نباید درب یخچال را به صورت طولانی مدت باز نگه دارید تا دمای هوای داخلی یخچال با دمای هوای بیرونی، برابر شود. در صورتی که به هر دلیلی نیاز به تعمیر یخچال در مشهد داشتید، همین الان با تکنسین های گروه تکنیک سرویس ، تخصصی ترین مرکز تعمیرات و سرویس یخچال در مشهد تماس حاصل فرمایید تا در صورت نیاز کارشناس به محل شما اعزام شود.