تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس

ماشین ظرفشویی چیست؟

به طور کلی، ماشین های ظرفشویی؛ همانطور که از نامشان پیداست، وسیله ای برای شست و شوی ظروف کثیف هستند. این ماشین ها، برخلاف تصور عموم مردم، تاریخچه ای طولانی به مدت 160 سال دارند. این نشان دهنده این است که از زمان های بسیار قدیم، انسان ها به این فکر بوده اند که ظروف کثیف خود را به کمک دستگاه ها بشویند.

تاریخچه ماشین ظرفشویی

نخستین ماشین ظرفشویی، تقریبا در سال 1850 میلادی اختراع شد. اما این دستگاه، مانند ماشین های لباسشویی ابعاد بسیار بزرگی داشت و از انرژی، بخار و آب گرم زیادی برای شست و شوی ظروف استفاده میکرد.

به مروز زمان و با پیشرفت علم و فناوری، تغییرات مختلفی در این دستگاه به وجود آمد. از سال 1970 میلادی که کشورهای مختلفی به سمت صنعتی شدن گام برداشتند، خانم های زیادی هم در این کشورها شاغل شدند و این موضوع تا به امروز ادامه داشت. با توجه به شاغل بودن خانم ها و سایر افراد یک خانواده، ماشین های ظرفشویی به یکی از اصلی ترین لوازم خانگی در هر منزل تبدیل شد. اما خب با توجه به الکترونیکی بودن این دستگاه ها، ممکن است گاهی اوقات خراب شوند. در صورتی که دستگاه شما خراب شده است و شما به تعمیر ظرفشویی در مشهد نیاز دارید، همین الان با کارشناسان ما در گروه تکنیک سرویس تماس حاصل فرمایید.

 

تعمیرات ظرفشویی

 

ماشین ظرفشویی چگونه ظرف های مارا می شوید؟

ماشین ظرفشویی یک دستگاه اتوماتیک می باشد که ظروف کثیف را می شوید و آن ها را کاملا تمیز به شما تحویل می دهد. کافیست شما این دستگاه را از ظرف پر کنید، پودر شوینده را اضافه کنید، برنامه شست و شوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و در نهایت دکمه "Start" را فشار دهید. در این بین؛ ماشین های ظرفشویی هم کارهای زیادی انجام می دهند. برای مثال:

  • به صورت اتوماتیک پر از آب می شود.
  • پاشیدن آب با فشار بسیار زیاد، به وسیله فواره هایی که در اطراف قرار دارد.
  • تخلیه کردن آب کثیف
  • آبکشی ظروف، به وسیله پاشیدن آبِ بیشتر
  • تنظیم هوا جهت خشک شدن ظروف. (البته این موضوع کاملا بستگی به این دارد که آیا شما آن در ابتدا تنظیم کرده باشید یا خیر)

علاوه بر موارد ذکر شده، این دستگاه به صورت خود کار، روی عملکرد خود نظارت دارد تا همه مراحل به بهترین شکل انجام شود. ظرفشویی ها به کمک یک زمان سنج، به راحتی طول مدت هر چرخه را تنظیم می کنند. همچنین این ماشین ها، دارای یک گیرنده حسی دمای آب و هوا (دماسنج) هستند، که دمای آب و هوا را به شما نشان می دهد، این موضوع می تواند از گرم شدن زیاد و تخریب ظروف جلوگیری کند. دستگاه های امروزی، یک گیرنده حسی دیگر برای سطح آب دارند، که نشان دهنده این است که آیا سطح آب به اندازه کافی بالا است یا خیر؟ برخی از ماشین های ظرفشویی، دارای سنسورهایی هستند که مشخص می کند؛ آبی که از ظروف چکه می کند چقدر تمیز است؟ زمانی که آب چکه شده از ظروف به اندازه کافی تمیز بود، بدین معناست که ظرف ها تمیز شده اند.

انواع ماشین ظرفشویی

امروزه سه مدل کلی از ماشین های ظرفشویی وجود دارد: ماشین ظرفشویی ایستاده، ماشین ظرفشویی توکار و ماشین ظرفشویی رومیزی. در ادامه به معرفی دو مدل از این ماشین ها می پردازیم.

  1. ماشین ظرفشویی توکار

این دستگاه را می توانید زیر سینک ظرفشویی، زیر صفحه کابینت ها و بین کابینت های آشپزخانه نصب کنید. در صورتی که این مدل از ماشین ظرفشویی را زیر صفحه کابینت ها نصب کنید، احتمالا تا زمان جا به جایی کابینت ها، نیازی به تکان دادن آن نخواهید داشت.

  1. ماشین ظرفشویی رو میزی

این مدل از ماشین های ظرفشویی، معمولا روی کابینت ها، نزدیک سینک ظرفشویی و ... قرار می گیرند. لازم به ذکر است که در صورت استفاده از ماشین ظرفشویی بدین شکل، به راحتی می توانید آن را جا به جا کنید. حتی می توانید آن را در محلی دیگر نگهداری کنید و در مواقع شست و شوی ظروف، دستگاه را به آشپزخانه آورده و از آن کمک بگیرید.

 

تعمیرات ظرفشویی

 

نکات مهم در زمان خرید ماشین ظرفشویی

اگر قصد خرید ماشین ظرفشویی خوبی را دارید تا در آینده به تعمیر ظرفشویی در مشهد نیاز پیدا نکنید، توصیه های زیر را در زمان خرید جدی بگیرید.

  1. بازوی آب پاش

چنانچه به دنبال خرید ماشین ظرفشویی هستید، توصیه می کنیم حتما به دنبال دستگاهی باشید که بیشترین بازوی آبپاش را داشته باشد. مدل هایی هستند که فقط یک بازوی آبپاش دارند. اما پیشنهاد می کنیم مدلی را خریداری کنید که 3 بازوی آبپاش داشته باشد.

  1. ماشین ظرفشویی کم مصفرف

مصرف برق در ماشین های ظرفشویی، کاملا به تکنولوژی و فناوری استفاده شده در آن بستگی دارد. هزینه های انرژی مصرفی در کنار هزینه های احتمالی برای تعمیر و نگهداری، از دیگر مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.

خرید یک ماشین ظرفشویی غیر استاندارد، ممکن است در مرحله اول، ارزان تر از سایر مدل ها تمام شود، اما بدون شک هزینه های جانبی آن بسیار گرانتر خواهد بود و هر ماه باید پول بیشتری برای مصرف برق و آب بالای آن پرداخت کنید.

  1. ماشین ظرفشویی کم صدا

یکی دیگر از مواردی که باید به آن دقت زیادی داشته باشید، صدای کم دستگاه است. این موضوع می تواند اهمیت زیادی در منازل داشته باشد.

کلام آخر

تیم تکنیک سرویس با کوله باری از تجربه و اشتغال زایی برای متخصصین و کارشناسان بومی، همواره آماده تعمیر ظرفشویی در مشهد برای شما عزیزان می باشد. در نهایت توصیه می کنیم تمامی موارد ذکر شده را رعایت کنید، تا از هزینه ها و مخارج احتمالی جلوگیری کنید.