تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
دلایل لرزش ماشین لباسشویی و بهترین راه حل های رفع آن

اگر شما هم از لرزش و تکان های ماشین لباسشویی خود ناراحت هستید با کمک ما آن را برطرف کنید. یکی از رایج ترن مشکلاتی که اکثر ماشین های لباسشویی دچار آن می شوند لرزش تکان های اضافی حین کار می باشد که معمولا با تولید صدا نیز همراه است. لرزش های شدید لباسشویی معمولا در مراحل پایانی کار و در حین خشک کردن لباس ها بیشتر می شود. ما در این مقاله به دلایل لرزش ماشین لباسشویی و نحوه برطرف کردن آنها می پردازیم.

تراز نبودن لباسشویی از علت های اصلی و مهم تولید صدا و لرزش

زمانی که با تکان های شدید لباسشویی مواجه می شوید، اولین چیزی که باید بررسی کنید تراز بودن ماشین لباسشویی است. تراز کردن لباسشویی کار بسیار ساده ای است. برای اینکار ابتدا پایه های جلو دستگاه را تا جای ممکن باز کرده و سپس مهره ای که روی پایه قرار دارد را به سمت بالا  با آچار سفت کنید.

تراز نبودن لباسشویی

خرابی یا تراز نبودن فنرهای دیگ دستگاه

در دیگ دستگاه فنرهایی برای معلق نگه داشتن و جذب لرزش های دیگ در نظرگرفته شده است که معمولا بعد چند سال دچار ناترازی و خرابی می شود.  افتادگی و شکستگی این فنرها از دیگ در تمام موارد باعث مشکل در ثابت نگه داشتن دیگ به بدنه و در نتیجه باعث لرزش های شدید می شود. برای رفع مشکل در این قسمت نیاز به متخصص دارید.

عدم تناسب و زیاد ریختن البسه داخل ماشین لبسشویی

هیچ موقع داخل ماشین لباسشویی را پر از لباس خشک نکنید. حداکثر نصف ظرفیت ماشین لباسشویی داخل آن لباس  خشک قرار دهید. چون پس از آب گیری وزن آنها حداقل دو برابر می شود و لباس ریختن بیش از ظرفیت داخل دستگاه باعث ایجاد اختلال در شستشو و لرزش لباسشویی می شود. البته توجه کنید که منظور از متعادل ریختن لباس فقط زیاد ریختن البسهس در دستگاه نیست و روشن کردن دستگاه به خاطر یک پیراهن و شلوار نیز اشکال دارد و ایجاد دردسر می کند.

خرابی و ضعیف شدن کمک فنرهای دستگاه

کمک فنرهای ماشین لباسشویی باعث کاهش تکان های دیگ، حین چرخش ماشین لباسشویی می شوند و خرابی یا ضعیف شدن آن موجب انتقال این تکان ها به خود دستگاه و آسیب زدن به دیگر قسمت های دستگاه می شود.

علت لرزش شدید لباسشویی

جمع بندی

در این مطلب اصلی ترین علل تکان و لرزش ماشین لباسشویی اشاره شد و هر کدام را بررسی کردیم. البته ممکن است علت های دیگری نیز وجود داشته باشد که تشخیص و رفع آنها باید توسط تکنسین و سرویس کار متخصص در نمایندگی تعمیر لباسشویی در مشهد صورت گیرد.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.