تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
راهکارهای جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از کاربردی ترین لوازام خانه محسوب می شود. همه ما به طور مداوم برای شست و شوی لباس، پتو  و ملحفه از آن استفاده می کنیم. به همین دلیل طریقه نگهداری از آن بسیار مهم است. دقت در نگهداری ماشین لباسشویی همراه با پیروی از راهکارهای جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی که ما در این مقاله ذکر می کنیم، باعث افزایش طول عمر ماشین لباسشویی می شود.

نحوه استفاده و نگهداری ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی اگرچه عمر بالایی دارد اما در هر صورت یک ماشین است و عمر قطعات آن محدود است و پس از مدتی خراب می شود.در صورتی که به درستی از ماشین لباسشویی استفاده نکنید احتمال خرابی آن بالا می رود.

نکاتی که در استفاده از ماشین لباسشویی باید رعایت کنید:

  1. ماشین لباسشویی را در محل خشک و خنک قرار دهید چون گرما و رطوبت باعث کم شدن طول عمر قطعات ماشین لباسشویی می شود. ماشین لباسشویی را در سطح صاف و تراز قرار دهید چون سطح ناهموار موجب لق زدن بدنه و شکسته شدن دیگ ماشین لباسشویی می شود.
  2. ممکن بعد از مدتی ماشین لباسشویی، لباس هاتیان را تمیز نشویید. یکی از اصلی ترین مشکلات جمع شدن رسوب آب سخت و مواد شوینده است.بنابراین ماشین لباسشویی هر از گاهی به تمیزکاری احتیاج دارد. برای پاکسازی و از بین بردن رسوب های آن از مواد جرم گیر ماشین لباسشویی استفاده کنید.
  3. واشر دور ماشین لباسشویی یکی از قطعاتی است که بشدت در معرض آسیب می باشد. معمولا ذرات شوینده و نرم کننده مصرف شده در ماشین لباسشویی در کناره های واشر لاستیکی جمع می شود که باعث کم شدن طول عمر واشر می شود پس بهتر است هر هفته یک مرتبه واشر دور لباسشویی را با دستمال نمناک تمیز کنید.
  4. فیلتر لباسشویی در پایین دستگاه قرار دارد و از ورود آشغال های درشت به مسیر تخلیه جلوگیری می کند. اگر فیلتر را تمیز نکنید آب در دیگه ماشین لباسشویی باقی خواهد ماند. راه حل تمیز کردن آن استفاده از قرص جرم گیر هر شش ماه یکبار است.
  5. یکی از اشتباهاتی که اغلب افراد انجام می دهند بعد از خارج کردن کردن لباس از لباسشویی درب آن را می بندند.باز نگهداشتن درب ماشین لباسشویی بین 15 تا 30 دقیقه باعث خشک شدن رطوبت داخل ماشین و همچنین از رشد باکتری و کپک داخل ماشین جلوگیری میکند.
  6. تمیز نکردن جا پودری باعث رشد باکتری و همچنین تشکیل مواد سمی می شود.که این مواد وارد چرخه لباسشویی و همچنین بدن ما می شود. بنابراین بهتر است هر چند وقت یکبار داخل جا پودری را تمیز کرده تا از بروز مشکلات جلوگیری کنیم.
  7. هر ماشین لباسشویی ظرفیت مخصوص به خود را دارد که روی دستگاه ذکر شده است .اگر حجمی بیشتر از ظرفیت آن لباس ریخته شود باعث خوب نچرخیدن ماشین لباسشویی و آسیب به دستگاه می شود. بهتر است همیشه به اندازه یک سوم ماشین لباسشویی، لباس داخل دیگ قرار دهید چون لباس بعد از خیس شدن وزن زیادی می گیرد.
  8. پیشنهاد می شود هر شش ماه یک بار به وضعیت ماشین لباسشویی خود رسیدگی کنید تا مطمعن شوید مشکلی ندارد اینکار باعث افزایش طول عمر قطعات ماشین لباسشویی می شود.
  9. روی هر ماشین لباسشویی صفحه ای با تعدادی دکمه قرار دارد که می توانید برنامه شست شوی خود را انتخاب کنید و در صورت لزوم دور موتور و میزان دمای آن را تغییر دهید. از فشردن بیشتر دکمه ها اجتناب کنید زیرا اینکار باعث هنگ کردن دستگاه و سوختن برد آن می شود .همچنین از آب یا مایعات برای تمیز کردن صفحه کلید استفاده نکنید.

جمع بندی

در این مقاله، به بررسی عوامل خرابی ماشین لباسشویی پرداختیم و راهکارهایی برای جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی معرفی کردیم. برای جلوگیری از خرابی ماشین لباسشویی، مراقبت و نگهداری دوره ای داشته باشیم. همچنین، در صورت بروز خرابی، تعمیرات معمول و روتین، تعمیرات پیشگیرانه و تعمیرات بزرگ و تعویض قطعات می تواند به جلوگیری از خرابی های بیشتر کمک کند.

اهمیت نگهداری و استفاده صحیح از ماشین لباسشویی در جلوگیری از خرابی آن بسیار مهم است. با انجام این راهکارها، می توانیم عمر مفید ماشین لباسشویی را افزایش داده و هزینه های بیشتری را از پیش بینی خارج کنیم. در صورت بروز مشکل برای تعمیر لباسشویی در مشهد می توانید با شماره های تکنیک سرویس تماس بگیرید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.