تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
مایع لباسشویی را در کجای ماشین لباسشویی بریزیم؟

استفاده از لباسشویی، شامل مراحل مختلفی است که باید به دقت انجام شوند. یکی از مهم ترین مراحل، ریختن مایع لباسشویی و نرم کننده در قسمت مخصوص نرم کننده جاپودری است. بسیاری از افراد نمی دانند که چگونه باید از جاپودری لباسشویی به درستی استفاده کنند و این ممکن است به خاطر بخش های مختلف جاپودری یا طراحی گیج کننده آن باشد. در این مقاله، به نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی و نکاتی در رابطه با میزان استفاده از هر یک از مواد شوینده در لباسشویی پرداخته می شود

مایع لباسشویی یا پودر لباسشویی؟ کدام یک برای ماشین بهتر است؟

شاید بهتر باشد پیش از پرداختن به موضوع محل ریختن مایع لباسشویی، درباره تفاوت های مهمی که میان مایع لباسشویی و پودر لباسشویی وجود دارد صحبت کنیم.
اولین سؤالی که برای شستن لباس های خود باید مطرح کنید، انتخاب ماده شوینده است. مایع لباسشویی و پودر لباسشویی دو گزینه محبوب برای شستن لباس ها میان خانواده های ایرانی هستند. پودر لباسشویی معمولا در مواردی که لباس ها کثیف باشند و نیاز به شستشوی عمیق دارند، مفید هستند و می توانند به تمیز شدن سریع تر لباس های شما و خانواده تان کمک کنند. با این حال مایع لباسشویی برای شستشوی لباس های حساس و نرم کاربردی تر است. البته در این جا باید به این نکته توجه داشت که هر دوی این گزینه ها برای ماشین لباسشویی مناسب هستند، بنابراین به عنوان یک مصرف کننده، باید بر اساس نیاز خودتان یکی از آن ها را انتخاب کنید تا لباس هایتان بهتر تمیز شوند.

بیشتر بخوانید: 10 علت اصلی باقی ماندن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی

چطور از مایع لباسشویی استفاده کنیم؟

حالا که تصمیم گرفتید از مایع لباسشویی استفاده کنید، باید بدانید که چطور آن را به ماشین لباسشویی اضافه کنید. برای شروع، باید دستورالعمل های روی بسته مایع را مطالعه کنید. معمولا اکثر شرکت های تولیدکننده حرفه ای راهنمای کاملی در این باره روی جعبه مایع نوشته اند.
بر روی بسته بندی می توانید تعداد پیمانه های لازم برای هر دوره شستشو را مشاهده کنید. بعد از آن، باید مایع را به قسمت مخصوص آن در ماشین لباسشویی اضافه کنید. برای بعضی از ماشین های لباسشویی، قسمتی برای اضافه کردن مایع لباسشویی در بالای ماشین قرار دارد و برای برخی دیگر، قسمت آن در پایین ماشین قرار دارد. بنابراین، باید دستورالعمل های ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید و سپس مایع را به محل مخصوص آن اضافه کنید.

بیشتر بخوانید: روش های شستشوی پرده با ماشین لباسشویی برای خانه تکانی

نحوه استفاده از محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی

محفظه مواد شوینده در ماشین لباسشویی، شامل قسمت های مختلفی است که برای ریختن مواد شوینده به کار می روند. برای استفاده درست از این محفظه، بهتر است ابتدا دستورالعمل های مربوط به ماشین لباسشویی خود را مطالعه کرده و سپس به شرح زیر عمل کنید:

بطور کلی، محفظه مواد شوینده شامل سه قسمت است: قسمت جاپودری، قسمت مایع لباسشویی و قسمت نرم کننده. بنابراین، ابتدا باید نوع ماده شوینده را که می خواهید استفاده کنید، تعیین کنید.

برای ریختن جاپودری، بازوی محفظه را بالا بکشید و مقدار مورد نظر را در قسمت مخصوص جاپودری قرار دهید.

برای ریختن مایع لباسشویی، قسمت مخصوص آن را باز کنید و مقدار مورد نظر را ریخته و در نهایت قسمت را ببندید.

برای ریختن نرم کننده، قسمت مخصوص آن را باز کنید و مقدار مورد نظر را ریخته و در نهایت قسمت را ببندید.

میزان مواد شوینده را باید بر اساس وزن لباس ها و نوع آنها تعیین کنید. برای اطمینان از استفاده درست، بهتر است دستورالعمل های مربوط به ماشین لباسشویی خود را مطالعه کرده و در صورت نیاز از توصیه های تولید کننده پیروی کنید.

در نهایت، محفظه مواد شوینده را ببندید و دکمه شروع شستشو را بفشارید.

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی

حالا که میدانید چطور این مایع را به ماشین لباسشویی اضافه کنید، باید بدانید کجا مایع را بریزید. برای برخی افراد، این کار به نظر ساده و آسان می آید، اما برای دیگران ممکن است چالش برانگیز باشد.
همان طور که پیش از این هم اعلام کردیم، برای برخی از ماشین های لباسشویی، قسمت اضافه کردن مایع لباسشویی در بالای دستگاه جای گرفته و برای برخی دیگر، قسمت آن در پایین ماشین قرار دارد. بنابراین، اگر مایع لباسشویی را به شکل صحیحی در محل مخصوص آن در ماشین لباسشویی قرار ندهید، ممکن است نتیجه شستشوی لباس های شما خیلی خوب پیش نرود. همچنین ممکن است در صورت اشتباه ریختن مایع لباسشویی، ماشین شما خراب شود و به تعمیر لباسشویی در مشهد نیاز پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای شستن کفش در ماشین لباسشویی

جمع بندی نهایی

در این مقاله، به بررسی پاسخ های سؤال مایع لباسشویی را کجا بریزیم؟پرداختیم. ابتدا به مقایسه مایع لباسشویی و پودر لباسشویی برای استفاده در ماشین لباسشویی رسیدیم و سپس به نحوه استفاده از مایع لباسشویی و قرار دادن آن در محل مخصوص آن در ماشین لباسشویی بیشتر توجه کردیم. با رعایت این موارد، شما می توانید لباس های خود را با بهترین نتیجه شستشو دهید و در مصرف مایع لباسشویی صرفه جویی کنید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.