تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

بوی بد یخچال یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که است که بسیاری از مردم هر روز با آن مواجه می شوند. راه های زیادی برای از بین بردن بوی بد یخچال وجود دارند که بسیاری از آن ها رایگان و بدون هزینه هستند هستند اما برای امتحان کردن برخی دیگر از آن ها، باید کمی هزینه کنید، در صورتی که یخچال شما هم مشکل بوی بد دارد و می خواهید به ساده ترین روش ممکن این بو را از بین ببرید، ما این جا هستیم تا به شما کمک کنیم. با ما همراه باشید.

چرا در یخچال بوی بد به وجود می آید؟

بهتر است در ابتدا، به دلایل به وجود آمدن بوی بد در یخچال بپردازیم. یکی از مهم ترین دلایل به وجود آمدن بوی بد در یخچال، عدم پوشاندن کامل غذاها و مواد خوراکی مختلف است. اگر غذاهای فاسد شده در یخچال شما وجود داشته باشد، احتمالا بوی نامطبوعی ایجاد خواهند کرد. این بوی ممکن است از مواد غذایی شروع شود و به سرعت در کل یخچال پخش شود. نکته قابل توجه این است که این بو معمولا تا مدت ها در یخچال می ماند و باعث بوی بد یخچال می شود.

این احتمال نیز وجود دارد که غذا یا ماده غذایی در بخشی از یخچال وجود دارد که در دید شما وجود ندارد و در گوشه ای از یخچال، باعث به وجود بوی بد شده باشد.

در صورتی که شما از این موارد اطمینان کامل دارید و می دانید خبری از ماده غذایی فاسد شده،  غذاهای بدون سرپوش و ... نیست، احتمالا سیستم خنک کننده  و گردش هوا در یخچال شما مشکل دارد. در صورتی که به تعمیر یخچال در مشهد نیاز دارید، متخصصان ما می توانند به شما کمک کنند و با کمترین هزینه ممکن یخچال شما را در شهر مشهد تعمیر کنند.

بیشتر بخوانید: راهکارهای کاهش مصرف انرژی یخچال

چه راه هایی برای از بین بردن بوی بد یخچال وجود دارد؟

نظافت دوره ای یخچال ساده ترین راهی است که می توانید با استفاده از آن از بوی بد یخچال فریزر جلوگیری کنید. برای شروع نظافت دوره ای یخچال، ابتدا باید تمامی محتویات آن را خالی کنید. سپس، می توانید با تمیز کردن داخل یخچال و سطوح خارجی آن، شروع به پاکسازی کنید.

بهتر است به هیچ وجه از مواد شوینده قدرتمند استفاده نکنید. مواردی مانند الکل هم می توانند به یخچال فریزر شما آسیب بزنند. در برخی از فروشگاه ها شما می توانید مواد شوینده مخصوص یخچال را پیدا کنید که هیچ آسیبی به سیستم خنک کننده و گردش هوا وارد نمی کنند.

همچنین بهتر است ظروفی که در یخچال می گذارید را هم پیش از هر چیز تمیز کنید تا باعث به وجود آمدن بوی بد در یخچال نشوند. در کنار این مورد بهتر است همیشه از ظروفی استفاده کنید که در آن ها به صورت کامل بسته می شوند و بویی به فضای یخچال وارد نمی کنند.

باکتری ها و میکروب ها در هر کجا که حاضر باشند می توانند باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع شوند و مشکلات زیادی به وجود بیاورند. این مشکلات هم با تمیر کردن یخچال به صورت کامل از بین می روند.

استفاده از کیسه های نگهدارنده مواد غذایی می تواند از رشد باکتری ها در داخل یخچال جلوگیری کند. این کیسه ها باید از جنس با کیفیت و بوی خاصی نداشته باشند. البته پلاستیک ها و ظروف مختلف، معمولا نمی توانند بوی سیر و دیگر موارد مشابه را به صورت کامل از بین ببرند؛ پس بهتر است در کنار استفاده از ظرف، از پلاستیک هم استفاده کنید.

تعویض فیلتر یخچال هم یکی دیگر از راه های مهمی است که می تواند از به وجود آمدن بوی بد در درون یخچال شما به صورت کاملی جلوگیری کند. بهتر است در کنار تعویض به موقع فیلتر یخچال، از فیلترهای باکیفیتی استفاده کنید که می توانند عملکرد بهتری داشته باشند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:  نحوه تمیز کردن یخچال در 3 مرحله ساده و سریع

اگر هیچ یک از این راه حل ها جواب نداد، باید سراغ یک تعمیرکار بروید

هر چند بسیاری از این راه حل ها می توانند مشکل بوی بد یخچال شما را از بین ببرند اما در صورتی که با امتحان کردن تمام این راه حل ها باز هم به نتیجه مناسبی نرسیدید، باید سراغ یک تعمیرکار بروید.

همان طور که پیش از این هم اعلام کرده بودیم، مشکلات مختلفی می توانند باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع شوند و بسیاری از این مشکلات، در سیستم خنک کننده و جا به جایی هوای یخچال تان نهفته شده اند.

برای تعمیر یخچال در مشهد می توانید با تیم تکنیک سرویس تماس بگیرید تا بهترین متخصصان و تعمیرکاران شهر برای حل مشکل یخچال شما اعزام شوند.

جمع بندی نهایی

در این مقاله، به بررسی روش های جلوگیری از بوی نامطبوع در یخچال پرداختیم. ابتدا به معرفی دلایل بوی نامطبوع در یخچال پرداختیم که شامل انباشت مواد غذایی، رشد باکتری ها و شاید نامنظمی در نظافت یخچال بود. سپس به ارائه روش هایی برای جلوگیری از بوی نامطبوع در یخچال رسیدیم که شامل تمیز کردن منظم یخچال، استفاده از کیسه های نگهدارنده مواد غذایی، قرار دادن محصولات در بخش مناسب و جداسازی محصولات از هم بود.

در کل، رعایت این روش ها می تواند به شما کمک کند تا بوی نامطبوع در یخچال را کاهش دهید و همچنین از رشد باکتری ها و میکروب های مختلف در داخل محیط یخچال جلوگیری کنید. در کنار از بین رفتن بوی بد یخچال، رعایت این موارد برای حفظ سلامتی خود و خانواده تان، اهمیت زیادی دارند و باید آن ها را اجرایی کنید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.