تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
خطاهای رایج ماشین ظرفشویی ال جی

در دنیای امروز سرعت زندگی بالاتر رفته است و به دنبال آن  احساس نیاز به زمان بیشتری برای انجام امور شخصی احساس می‌شود. در این میان تکنولوژی با ساخت و ارتقا دادن وسایلی که هر روزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، سعی در هموار نمودن این مسیر کرده است. علاوه بر این، هوش مصنوعی به کمک آن شتافته و به این سیر صعودی پیشرفت، سرعت مضاعف بخشیده است.

این روند در ساخت لوازم منزل نیز طی شده و نسبت به سال‌های گذشته شاهد تکامل چشمگیری در آن‌ بوده‌ایم. ماشین ظرفشویی از جمله وسایلی است که در برندهای مختلف، با هدف فراهم آوردن زمان مفید بیشتر طراحی شد و پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. در کنار نقش کمک کننده‌ی این وسیله، نیاز است تا در مورد مشکلات احتمالی آن، اطلاعاتی نسبی داشته باشید تا در صورت مواجهه، با آگاهی لازم، مسئله مربوطه را حل کنید.

نمایندگی ظرفشویی ال جی در مشهد با فراهم آوردن اطلاعات کاملی از چالش‌های احتمالی و راهکارهای موجود، شما را در این امر پشتیبانی خواهد کرد.

 

در دنیای امروز سرعت زندگی بالاتر رفته است و به دنبال آن  احساس نیاز به زمان بیشتری برای انجام امور شخصی احساس می‌شود. در این میان تکنولوژی با ساخت و ارتقا دادن وسایلی که هر روزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، سعی در هموار نمودن این مسیر کرده است. علاوه بر این، هوش مصنوعی به کمک آن شتافته و به این سیر صعودی پیشرفت، سرعت مضاعف بخشیده است.

این روند در ساخت لوازم منزل نیز طی شده و نسبت به سال‌های گذشته شاهد تکامل چشمگیری در آن‌ بوده‌ایم. ماشین ظرفشویی از جمله وسایلی است که در برندهای مختلف، با هدف فراهم آوردن زمان مفید بیشتر طراحی شد و پا به عرصه‌ی وجود گذاشت. در کنار نقش کمک کننده‌ی این وسیله، نیاز است تا در مورد مشکلات احتمالی آن، اطلاعاتی نسبی داشته باشید تا در صورت مواجهه، با آگاهی لازم، مسئله مربوطه را حل کنید.

نمایندگی ظرفشویی ال جی در مشهد با فراهم آوردن اطلاعات کاملی از چالش‌های احتمالی و راهکارهای موجود، در برند ال جی، شما را در این امر پشتیبانی خواهد کرد.

 

 • خطاهای موجود در ماشین ظرفشویی ال جی : بهتر است بدانید مشاهده‌ی حروف انگلیسی بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی، نشانه‌ی کد خطا است.
 1. کد خطای IE : این پیام زمانی ظاهر می‌شود که آب کافی وارد دستگاه نشود. برای پیدا کردن راه حل مناسب موارد زیر را بررسی کنید:
 2. از باز بودن شیر آب دستگاه و فشار مناسب آب اطمینان حاصل کنید.
 3. مسیر شلنگ ورودی آب را چک کنید تا پیچ‌خوردگی یا تا شدگی شلنگ، مانع از ورود آب به ماشین ظرفشویی نشود.
 • شیر برقی و همینطور میکروسوییچ نشتی را بررسی کنید و اگر نیاز به تعمیر یا تعویض دارد از تعمیرکار مجرب کمک بگیرید.
 1. کد خطای AE یا EI : اگر سنسور کف ماشین ظرفشویی وجود یک نشتی آب را در آن تشخیص دهد، این پیغام را خواهید دید.
 2. ممکن است محل تخلیه‌ی ماشین ظرفشویی گرفتگی داشته باشد و این امر موجب تخلیه نشدن کامل آب و بروز نشتی در اتصالات شلنگ تخلیه شود.
 3. هنگام چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی، ابتدا آب موجود در آن‌ها را داخل سینک خالی کنید.
 • در صورتی‌که سطح زیر ماشین ظرفشویی خیس باشد، این پیام خطا را خواهید دید. برای جلوگیری از این پیشامد صبر کنید تا سطح زیر دستگاه کاملا خشک شود و پس از آن اقدام به روشن نمودن ماشین ظرفشویی کنید.
 1. کد خطای OE : این پیام بیانگر عدم تخلیه‌ی آب دستگاه است.
 2. محل تخلیه‌ی آب ماشین ظرفشویی را چک کنید. گرفتگی در مسیر تخلیه‌ی آب، مانع از عملکرد درست دستگاه می‌شود.
 3. مسیر شلنگ تخلیه‌ی ماشین را نیز بررسی کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 • شلنگ تخلیه آب ماشین ظرفشویی باید بین 77 تا 100 سانتی‌متر از زمین فاصله داشته باشد و پس از آن به فاضلاب وصل شود.
 1. توصیه می‌کنیم بعد هربار استفاده از دستگاه فیلتر آن را خارج کرده و با آب داغ و مواد شوینده بشویید.
 2. کد خطای PE : این پیغام حاکی از وجود ایراد در جریان برق دارد.
 3. اگر هنگام کار کردن ماشین ظرفشویی برق منزل قطع شود، پس از وصل دوباره‌ی آن شاهد این پیام خواهید بود. در این حالت، با انتخاب یکی از کلیدهای پنل ماشین ظرفشویی به پاک شدن ارر از روی صفحه نمایش و راه اندازی مجدد دستگاه کمک کنید.
 4. اگر جریان برق منزل وصل باشد، در صورت مشاهده‌ی این پیغام خطا، پریز برق را با وسیله‌ی برقی دیگری تست کنید. همچنین اگر از محافظ یا سه راهی برق استفاده می‌کنید، دستگاه را بدون آن نیز ارزیابی کنید.
 5. کد خطای CL : قفل کودک ماشین ظرفشویی شما این ارر را به وجود آورده و برای حفظ وضعیت تنظیمات دستگاه یا راه اندازی مجدد ظرفشویی طراحی شده است.
 6. در صورت مواجهه با این وضعیت، کلید Child Lock را به مدت 3 تا 5 ثانیه نگه دارید. قفل کودک غیر فعال می‌شود و دستگاه قابلیت استفاده از تمامی برنامه‌ها را پیدا می‌کند.
 7. کد خطای bE : اگر ماشین ظرفشویی تراز نباشد یا داخل دستگاه کف بیش از اندازه ایجاد شده باشد، این کدخطا به وجود خواهد آمد.
 8. برای جلوگیری از به وجود آمدن این وضعیت، فقط و فقط از مواد شوینده‌ای استفاده کنید که خاص ماشین ظرفشویی به بازار عرضه شده است.
 9. کد خطای F : شاید انتظار آن را نداشته باشید! باید بگوییم این یک پیام طبیعی است که نشانگر عملکرد عادی ماشین ظرفشویی است.
 10. وقتی حالت Auto را انتخاب می‌کنید، دستگاه، برخلاف سایر برنامه‌هایی که زمان شستشو را از اول نشان می‌دهند، حرف F را بر روی نمایشگر ظاهر می‌کند.

در این حالت سنسور مربوط به تمیزی، میزان چرب بودن ظروف را تشخیص داده، و زمان و دمای لازم آب را برای شستشو تنظیم می‌کند.

 1. کد خطای ST : زمانی که کار ماشین ظرفشویی ال جی تمام می‌شود، برای جلوگیری از رشد باکتری در فضای مرطوب کابین، عملکرد UV به مدت 4 ساعت فعال می‌گردد.
 2. کد خطای Cd : این پیغام هم راوی یک عملکرد طبیعی دستگاه شما است و بعد از اتمام کار ماشین ظرفشویی، برای خنک کردن خشک‌کن، تا 4 ساعت بر روی صفحه نمایش مشاهده می‌شود.
 3. کد خطای FE : اگر آب وارد شده به ماشین ظرفشویی شما بیشتر از اندازه‌ی معمول باشد، سنسور مربوطه فعال شده و این پیغام بر روی نمایشگر ظاهر می‌گردد.

برای حل این مسئله شیر برقی، و برد آن را بررسی نمایید و در صورت لزوم با تکنیک سرویس درمیان بگذارید.

 1. کد خطای HE : این ارر نشانگر بروز مشکل در سیم‌کشی هیتر، ترمیستور و مسائلی از این قبیل است.
 2. کد خطای  LE: حاکی از ایرادات موتور از جمله سیم‌کشی آن است.
 3. کد خطای CE : این پیغام خطا نیز به ایرادات موتور دستگاه برمی‌گردد.
 4. کد خطای nE : چنانچه در کارکرد موتور مقسم آب دستگاه خللی به وجود بیاید، این پیام به شما هشدار خواهد داد.

بیشتر بخوانید: نحوه انتخاب شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.