تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
چرا ماشین ظرفشویی ظروف را به درستی تمیز نمی کند

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از اتمام کار ظرفشویی بر روی ظروف لکه های سفید رنگ ایجاد شده و یا ظروف کدر و مات شده و ... باشد. علت این مشکلات چیست و چطور می توان آن ها را بر طرف کرد.

ایجاد لک سفید بر روی ظروف

ایجاد لک سفید بر روی ظروف یکی از مشکلات شایع بعد از استفاده از ماشین ظرفشویی است. اگر به دنبال راه حلی برای حل این مشکل هستید ابتدا باید به تاریخ مصرف مواد شوینده دقت کنید. اگر قرص ماشین ظرفشویی شما تاریخ مصرف گذشته باشد احتمال زیاد دارد که این مشکل برای شما پیش بیاید. بهتر است قبل از استفاده از مواد شوینده به ترکیبات آن دقت کنید.

دلیل کدر و مات شدن ظروف

بعضی مواقع بعد از خارج کردن ظروف از ماشین ظرفشویی با ظروف کدر ومات روبه رو می شوید. کیفیت مواد شوینده از مهم ترین نکات در تیره کردن ظروف است. اگر تاریخ مصرف ماده شوینده مصرفی تمام شده باشد تاثیر بدی بر روی ظروف دیده می شود. احتمال دارد تنظیمات ظرفشویی شما به درستی تنظیم نشده است. میزان جلا دهنده بیشتر از حد مجاز است و یا درب نمک به درستی بسته نشده است.

باقی ماندن لک چربی و کثیفی بر روی ظروف

برای بار چندم باید ابتدا تاریخ مصرف و کیفیت مواد شوینده را چک کنید. ظروف را در زمان مناسب در ظرفشوی قرار دهید، اگر چربی بر روی ظروف خشک شده باشد باعث می شود در زمان شستشو به درستی تمیز نشود. اگر مجبورید چند روز ظروف را داخل ظرفشویی قرار دهید بهتر است قبل از شروع به کار شستشوی از از نم کن استفاده کنید تا با مرطوب کردن ظروف چربی ها و کثیفی ها به راحتی پاک می شود.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.