تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
چرا درب یخچال شما به درستی بسته نمی شود

شاید خیلی از دوستان درب یخچال و فریزرشان به درستی بسته نمی شود، علت آن چیست. در زیر به 4 علت اصلی اشاره می کنیم.

  • خرابی لاستیک دور درب یخچال
  • مشکل در لولای درب یخچال
  • پر بودن و عدم چیدمان درست در یخچال
  • تراز نبودن یخچال

خرابی لاستیک دور درب یخچال:

اولین و شاید شایع ترین علت بسته نشدن درب یخچال  خرابی لاستیک درب، شل شدگی و بر آمدگی لاستیک باعث عدم بسته شدن درب یخچال و فریزر می شود. اگر لاستیک دور یخچال خراب باشد به درستی درب بسته نمی شود و همین مسئله باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال می شود و همین مسئله باعث خرابی وسیله برقی شما می شود.

اگر مشکل بسته شدن درب یخچال شما لاستیک است، ما به شما راه حل هایی معرفی می کنیم تا با کمک آن ها بتوانید در خانه این ایراد را برطرف کنید.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که لاستیک نیاز به تعویض دارد باید یک تکه کاغذ زیر لاستیک قرار دهید و درب را ببنید و به ارامی کاغذ را بیرون آورید اگر به راحتی کاغذ بیرون کشیده شد لاستیک یخچال شما باید تعویض شود.

هنگامی که درب بسته است دست خود را کنار لاستیک قرار دهید اگر احساس سرما کردید ( باد سرد از کنار لاستیک به بیرون آمد ) در این حالت نیز لاستیک باید عوض شود.

برای انجام این کار بهتر است از نمایندگی خدمات برند یخچال خود استفاده کنید، تا کارشناس حرفه ای و ماهر این کار را برای شما انجام دهد.

مشکل در لولای درب یخچال:

خرابی لولای درب دومین علت بسته نشدن درب یخچال است. این لولا در بالای درب توسط دو پیچ محکم می شوند و در صورتی که در ان ها مشکلی پیش بیاید باعث بسته نشدن کامل درب می شود.

بهتر است برای تعویض یا اطمینان از اینکه مشکل باز ماندن درب یخچال از لولا است با کارشناسان برند یخچال تماس بگیرید تا به راحتی و در کمترین زمان این مشکل را برای شما برطرف کنند.

 پر بودن و عدم چیدمان درست در یخچال:

اگر حجم مواد غذایی داخل یخچال زیاد باشد احتمال دارد درب به درستی بسته نشود. بهتر است از چیدمان مناسب استفاده کنید تا به راحتی درب بسته شود.

تراز نبودن یخچال:

یکی دیگر از علایلی که باعث بسته نشدن درب یخچال می شود تراز نبودن درب یخچال فریزر است. شاید این مسئله خیلی به چشم نخورد چون آهنربای قوی باعث بسته شدن درب شود ولی این مسئله طول عمر یخچال را پایین می آورد.

نتیجه گیری

در این مقاله به شایع ترین عوامل بسته نشدن درب یخچال و فریزر اشاره کردیم. امیدواریم توانسته باشیم در حل این مشکل به شما کمک کرده باشیم.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.