تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
چرا درب یخچال شما به درستی بسته نمی شود

یکی از مشکلاتی که ممکن است در یخچال ها پیش آید، عدم بسته شدن درب آنها است. این مشکل می تواند باعث افزایش مصرف انرژی، کاهش عمر مفید یخچال و خراب شدن مواد غذایی داخل یخچال شود. در این مقاله، دلایل مختلفی که می توانند منجر به عدم بسته شدن درب یخچال به درستی شوند، بررسی شده و راه حل هایی برای حل این مشکل ارائه می شود. با مطالعه این مقاله، می توانید راه حل هایی برای حل مشکل بسته نشدن درب یخچال را پیدا کنید و از عمر مفید و بهره وری بیشتر یخچال خود بهرهمند شوید.

برای پیدا کردن دلیل مشکل بسته نشدن درب یخچال، باید بررسی کنید که علت آن چیست. در بخش زیر تعدادی از دلایل ممکن برای این مشکل آمده است:

  1. خرابی لاستیک دور درب یخچال
  2. مشکل در لولای درب یخچال
  3. پر بودن و عدم چیدمان درست در یخچال
  4. تراز نبودن یخچال

خرابی لاستیک دور درب یخچال

اولین و شاید شایع ترین علت بسته نشدن درب یخچال، خرابی لاستیک درب، شل شدگی و بر آمدگی لاستیک باعث عدم بسته شدن درب یخچال و فریزر می شود. اگر لاستیک دور یخچال خراب باشد به درستی درب بسته نمی شود و همین مسئله باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال می شود و همین مسئله باعث خرابی وسیله برقی شما می شود.

اگر مشکل بسته شدن درب یخچال شما لاستیک است، ما به شما راه حل هایی معرفی می کنیم تا با کمک آن ها بتوانید در خانه این ایراد را برطرف کنید.

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که لاستیک نیاز به تعویض دارد باید یک تکه کاغذ زیر لاستیک قرار دهید و درب را ببنید و به ارامی کاغذ را بیرون آورید اگر به راحتی کاغذ بیرون کشیده شد لاستیک یخچال شما باید تعویض شود.

هنگامی که درب بسته است دست خود را کنار لاستیک قرار دهید اگر احساس سرما کردید ( باد سرد از کنار لاستیک به بیرون آمد ) در این حالت نیز لاستیک باید عوض شود.

برای انجام این کار بهتر است از نمایندگی خدمات برند یخچال خود استفاده کنید، تا کارشناس حرفه ای و ماهر این کار را برای شما انجام دهد.

بیشتر بخوانید: چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

مشکل در لولای درب یخچال

خرابی لولای درب دومین علت بسته نشدن درب یخچال است. این لولا در بالای درب توسط دو پیچ محکم می شوند و در صورتی که در ان ها مشکلی پیش بیاید باعث بسته نشدن کامل درب می شود.

بهتر است برای تعویض یا اطمینان از اینکه مشکل باز ماندن درب یخچال از لولا است با کارشناسان برند یخچال تماس بگیرید تا به راحتی و در کمترین زمان این مشکل را برای شما برطرف کنند.

پر بودن و عدم چیدمان درست در یخچال

همچنین، چیدمان محتویات داخل یخچال نیز می تواند بر روی عملکرد درب تأثیر بگذارد. اگر محتویات داخل یخچال بیش از حد پر باشد یا به نحوی نامناسب چیده شده باشد، درب به درستی بسته نخواهد شد. در این صورت، بهتر است محتویات داخل یخچال را به شکلی منظم و مناسب چیده و سعی کنید حجم آن را کاهش دهید.

تراز نبودن یخچال

یکی دیگر از علایلی که باعث بسته نشدن درب یخچال می شود تراز نبودن درب یخچال فریزر است. شاید این مسئله خیلی به چشم نخورد چون آهنربای قوی باعث بسته شدن درب شود ولی این مسئله طول عمر یخچال را پایین می آورد.

بیشتر بخوانید: نحوه تمیز کردن یخچال در 3 مرحله ساده و سریع

نتیجه گیری

در این مقاله، دلایل مختلفی برای عدم بسته شدن درب یخچال به درستی بررسی شد. از جمله این دلایل می توان به سطح نامناسب درب یخچال، خرابی مکانیزم بسته شدن درب، چیدمان نامناسب محتویات داخل یخچال و خرابی موتور یخچال اشاره کرد. برای حل مشکل بسته نشدن درب یخچال، بهتر است در ابتدا دلیل آن را شناسایی کرده و سپس راه حل های مناسبی را برای حل آن انتخاب کنید. این راه حل ها می تواند شامل تعمیر یا تعویض مکانیزم بسته شدن درب، تعویض درب یخچال، تغییر چیدمان محتویات داخل یخچال و حتی تعمیر موتور یخچال باشد. به طور کلی، با رعایت نکاتی که در این مقاله بیان شد، می توانید از عمر مفید و بهره وری بیشتری از یخچال خود بهره مند شوید و مشکل بسته نشدن درب یخچال را به راحتی حل کنید. 

در صورتی که مشکل درب یخچال با نکات گفته شده در بالا حل نشد با توجه به برند یخچالتان با نمایندگی تعمیر یخچال در مشهد تماس بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: راهکارهای کاهش مصرف انرژی یخچال

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.