تکنیک سرویس | نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در مشهد
تکنیک سرویس
نکاتی که باید در هنگام خرید لباسشویی به آن دقت کرد

امروزه ماشین لباسشویی به یکی از ضروری ترین و پرکاربردی ترین لوازم برقی خانگی تبدیل شده است و همین مسئله باعث شده تا هنگام خرید توجه بیشتری  به آن شود . در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی های مهم که هنگام خرید این وسیله برقی باید در نظر بگیرید آشنا می کنیم.

انواع لباسشویی:

سه نوع ماشین لباسشویی وجود :

  1. لباسشویی هایی که از بالا دربشان باز می شود که به آن ها پرتابل می گویند.
  2. لباسشویی هایی که درب از بالا باز می شود و خشک آن ها مجزا است که به لباسشویی های دو قلو معروف هستند.
  3. ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها از جلو باز می شوند و تمام اتوماتیک هستند.

هر کدام از این ماشین های لباسشویی دارای معایب و مزایای خاص خود هستند.

 

ماشین لباسشویی پرتابل:

این مدل دارای مخزن هستند که از آب پر می شود و با حرکت چرخشی لباس شسته می شود. ازویژگی این مدل لباسشویی کاربرد راحت و آسان، سبک بودن و کوچکی و قیمت کم  لباسشویی نسبت به نمونه های دیگر است.

این لباسشویی تنها قابلیت شستشو دارد و ظرفیت آن 3 تا 7 کیلوگرم است ، مصرف آب آن نسبت به لباسشویی های اتومات بیشتر است و سر و صدای زیادی دارند.

ماشین لباسشویی دوقلو:

این لباسشویی از روش معلق شدن برای شستشو استفاده می کنند. مصرف آب این لباسشویی نسبت به نمونه  پرتابل کم تر است و بازدهی بالاتری نسبت به لباسشویی قبل دارد.

این نوع لباسشویی سرعت بالایی در چرخش دارد و همین مسئله گاهی باعث پاره شدن و یا چروک زیاد لباس می شود.

  لباسشویی اتومات:

تا حدی لباسشویی از آب پر می شود و لباس به روش بلند کردن شسته می شود. لباسشویی های درب شیشه ای کف کمتری ایجاد می کنند. قیمت بسیار بالایی نسبت به لباسشویی های دیگر ندارند. تنظیمات بسیار دارند و با توجه به نوع لباس زمان شست و شو تغییر می یابد.

 

 مهم ترین نکات در هنگام خرید ماشین لباسشویی:

  • اولین نکته ای که هنگام خرید هر نوع ماشین لباسشویی باید در نظر داشت توجه به استاندارد بودن و برچسب انرژی است. چون این وسیله بسیار پر مصرف است حتما به این دو مورد توجه داشته باشید.
  • قبل از خرید به میزان لباس های شستشو در هر نوبت دقت کنید و با توجه به آن ها حجم مناسبی برای لباسشویی انتخاب کنید.
  • ورودی آب سرد و گرم یا ورودی تک آب: اگر این امکان را دارید که لباسشویی شما به دو شیر آب وصل شود بهتر است از این امکان استفاده کنید، در این حالت مصرف انرژی پایین می آید.
  • اگر برای شما مهم است که لباستان به صورت کامل خشک نشود بهتر است به دور خشک کن نیز توجه کنید و لباسشویی خریداری کنید که برای خشک کردن لباس دور موتور دارای متفاوت دارد.

 

نتیجه گیری:

همان طور که گفته شد لباسشویی یکی از مهم ترین وسایل در هر خانه ای است و باید دقت بیشتری در هنگام خرید آن داشت تا بتوان با توجه به هزینه ای که انجام می گیرد بهترین گزینه انتخاب شود.

 

 

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.